Amazon Prime Video, ekstra ödeme yapmadığınız sürece 29 Ocak’ta reklam sunmaya başlayacak

Şirketin müşterilere gönderdiği e-postada, 29 Ocak’tan itibaren hizmetteki film ve dizilerle birlikte “sınırlı reklam” göstermeye başlayacağı belirtildi.

Şirket ilk olarak içeriğiyle birlikte reklam yayınlayacağını ve ilk etkilenecek bölgelerin ABD, İngiltere, Almanya ve Kanada olacağını eylül ayında duyurmuştu. Fransa, İtalya, İspanya, Meksika ve Avustralya’daki müşteriler, önümüzdeki yılın sonlarına doğru, sunduğu reklamlara katlanmak veya fazladan ödeme yapmak arasında karar vermek zorunda kalacak.

Amazon Prime Video, ekstra ödeme yapmadığınız sürece 29 Ocak’ta reklam sunmaya başlayacak

Amazon o zamanlar “doğrusal TV ve diğer yayın yapan TV sağlayıcılarından anlamlı derecede daha az reklama sahip olmayı” hedeflediğini belirtmişti. “Anlamlı ölçüde daha az” ifadesi oldukça belirsiz olsa da Variety, o dönemde bir yayın platformu için saatte dört dakikanın en düşük reklam süresi gibi göründüğünü söylemişti.

Amazon, abonelere gönderdiği e-postada bu amacını yineledi. Ayrıca, reklamları hizmetine sunmanın ve reklamsız bir izleme deneyimi için daha fazla ücret almanın, “ilgi çekici içeriğe yatırım yapmasına ve bu yatırımı uzun bir süre boyunca artırmaya devam etmesine” yardımcı olacağını da açıkladı. Şirket, abonelere ocak ayı sonuna kadar otomatik olarak reklam görmeye başlayacaklarını ve reklamsız görüntüleme için ödeme yapabilecekleri bir web sitesine bağlanacaklarını söyledi. Amazon, değişiklikle ilgili bir bilgi sayfasında, kiralanan veya satın alınan içeriğe sahip reklamları göstermeyeceğini açıkladı. Ayrıca Porto Riko, ABD Virgin Adaları, Guam, Mariana Adaları ve Amerikan Samoa’nın şimdilik uygulamanın dışında tutulduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x