Kira Zammını Öğrenince Şaşırıp Bu Ne Vicdan Demişti! Erdoğan Konyalı İmamın Bu Yaptığını Duymasın

AKP’nin kalesi olarak bilinen Konya’da, sosyal medyaya da yansıyan ilginç bir kira tartışması yaşandı.
Necip Fazıl Kocaman adlı vatandaş, uzun süredir ev sahibinin ‘çık kendim oturacağım’ talepleriyle karşı karşıya kalmıştı. Sonunda bu baskılara dayanamayan Kocaman, 3600 lira kira ödediği evini boşalttı. Ancak olayın ilginç yanı, ev sahibi imamın boşalan evi 14.000 lira kira bedeliyle ilana koymasıydı.

Konyapostası.com.tr’nin haberine göre Necip Fazıl Kocaman, sosyal medya üzerinden yaşadığı mağduriyeti ve ev sahibinin tutumunu gündeme taşıdı.

Kocaman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aylardır ‘çık kendim oturacağım’ diyordu. Geçen hafta evi boşalttım. 3600 TL kira ödediğim evi şimdi sarı siteye ilana koymuş. Ev sahibi imam…” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu olay, yerel medya ve sosyal medya platformlarında geniş yankı buldu. Kocaman’ın yaşadığı durum, kiracı-hak sahibi ilişkilerinin karmaşıklığını ve bazen adalet anlayışının nasıl sarsılabileceğini gözler önüne serdi. Olay, kamuoyunda tartışma konusu olmaya devam ediyor.

ERDOĞAN’IN SENDE VİCDAN VAR MI SÖZLERİ GÜNDEM OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler” başlıklı Öğretmenler Günü Programı’nda konuşmuştu.
Erdoğan, bir kiracıyla olan diyaloğunu “Dedi ki ‘Kiracıyım.’ ‘Ne ödüyorsun?’ dedim. ‘Başkanım’ dedi, ‘Şu anda ev sahibi beni ciddi manada sıkıştırıyor. 2 bin 500 lira veriyordum. Şimdi kiramı 7 bin 500 liraya çıkardı. Ya verirsin ya evden çıkarsın’ diyor” sözleriyle anlatmıştı.

Bu sözlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev sahibini insafsızlıkla suçladı. Erdoğan, evin kirasını 2 bin 500’den 7 bin 500’e çıkarmanın insafa sığmadığını belirterek, şöyle devam etmişti:
“Mecburen o ilçedeki belediye başkanımızı aradım. Ondan ricada bulunduk. Dedim ki ‘Ya uygun bir kiralık yer bul. Veyahut da bizim TOKİ’nin evleri varsa oradan kendisine bir imkan sağla.’ Bu vicdan… Her şeyi devletten beklemek herhalde olacak bir şey değil. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız. Ama ben o ev sahibine, herhalde o da şimdi dinliyordur beni, ‘Sende vicdan var mı?’ diye sormak durumundayım. Bu kadar biz konut yapıyoruz. Bu yaptığımız konutlarla çözüm geliştirmeye çalışıyoruz. Ama insaf ya 2 bin 500’den 7 bin 500’e. Bu ne vicdandır?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x