Tarkan’ın Ölürüm Sana Klibinin Çekildiği Binayı Bulmak İçin New York’ta Hafiyelik Yapan Gençler

90’lar Türkçe pop deyince akan sular durur biliyorsunuz. Bir grup genç de Tarkan’ın ikonik şarkısı Ölürüm Sana’nın en az kendi kadar ikonik klibinin çekildiği binayı bulmak adına New York’ta hafiyelik yaptılar, o anları ise TikTok’tan paylaştılar.

Müzik tarihimizin en efsane yıllarından olan 90’ların birbirinden fantastik klipleri içinde Tarkan’ın Ölürüm Sana’sının yeri apayrı.

Dönemin popüler müzik kanallarında görünce elden kumandayı bıraktıran, Empire State manzarasında elleri kolları bağlı duran güzel bir kadın ve şahin bakışlarıyla genç Tarkan’ı soluksuz izlediğimiz klibi unutmak ne mümkün?

Bir TikTok kullanıcı da ortak hafızamıza mıh gibi çakılmış bu klibin geçtiği yeri hazır New York’a gitmişken bulmak için hafiyeliğe soyunduğu anlarla bizi de bu arayışına dahil etti.

Koordinatlar belirlendi…

Ve yola çıkıldı!

Heyecan dorukta. Acaba Tarkan’ın korkulukların kenarında dans edip hepimizin yüreğini ağzımıza getirdiği yer burası mı?

Aslında manzaralar eşleşiyor gibi ama sanki ters bir şeyler var.

Durmak yok! New York kazan hafiyelerimiz kepçe, o bina bu-lu-na-cak!

Bu sefer bu yola baş koyan gençlerle birlikte New York’un bambaşka bir gökdeleninin tepesindeyiz. Çoğumuzun yabancı dizi ve filmlerden aşina olduğu Empire State binası bakalım bize istediğimizi verebilecek mi?

Ve mutlu son! Farklı sokaklar, binlerce adım ve iki gökdelenin ardından maceracılarımız Ölürüm Sana’nın doğduğu o binayı bulmayı başarıyorlar!

Müzik tarihimizin en büyük gizemlerinden biri, bir neslin aklındaki o soru da bu macerayla birlikte çözüme kavuşmuş oldu.

Tarkan’ın yaklaşık 26 yıl önce New York’ta bıraktığı ayak izlerini takip eden iki hafiyemizin adımlarına siz de eşlik etmek isterseniz bu soruşturmanın tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x