O dizi yayına girmeden yurtdışına satıldı

Sina Koloğlu, “Sandık Kokusu; Yayına girmeden yurtdışına satıldı” başlıklı yazısında şunları yazdı:

“Özge Özpirinçci’yi biz Kadın dizisindeki performansı ile çok beğendik. Dizi bizde olduğu kadar, dünyada da büyük ilgi gördü. Dizide, iki çocuğu ile hayata tutunmaya çalışan Bahar’dı, Özpirinçci.

Sandık Kokusu’nda üç çocuk annesi Karsu rolünde. Yine cefakar anne ve acılar onu bırakmıyor.

‘Kadın’ dizisi bir Kore uyarlamasıydı. Ama ondan daha fazla ilgi gördü diyebiliriz. Bizim uyarlama 44 ülkeye satıldı. Ve özellikle Özge Özpirinçci çok sevilen ve tanınan bir oyuncu olarak damgasını vurdu.

‘Sandık Kokusu’ daha yayına girmeden (6 Aralık’ta yayına girecek) dünya pazarına açıldı. O3 Yapımı diziyi, dağıtım şirketi Eccho Rights, hani ‘havada karada kaptı’ diyelim. Adı da ‘I Am Mother’ oldu. Bu da bir ‘pazarlama taktiği’ bence.

Dünyaca ünlü şirketin Türk dizileri sorumlusu Handan Özkubat özetle “Aşk, keder ve aile bağları gibi evrensel temaları sayesinde dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaşacak ve onları büyüleyeceğinden eminiz.” demiş.

O3 patronu Saner Ayar da “Dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler üzerinde kalıcı bir etki bırakacağına inanıyoruz.” diye eklemiş.

DİZİ TUTAR MI

Özge Özpirinçci bizim izleyicinin beğendiği, sempati duyduğu bir oyuncu.

Fragmandan gördüğüm kadarı ile Demet Akbağ özelinde etkileyici bir oyunculuk bizleri bekliyor.

“Hep aynı rollerde oynuyor açık kanalda, Blu TV’deki işi nasıl da yetenekli bir oyuncu olduğunu gösteriyor Özge Özpriniçci’nin” diyenler var.

Bu ‘reyting işi’ ve ‘Bir kere daha benzer rolü denemekte yarar var’ diye düşünmüşler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x