Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin İçin Kritik Gelişmeler Var!

Terra Luna Classic topluluğu, aylık ücretlendirme modelinden iş başına ödeme modeline geçme önerisini kabul etti. Bu gelişme, son zamanlarda parlayan ekosistem tokenleri LUNC ve USTC için bir katalizör olabilir. Bu arada, altcoin projesinin kurucusu Do Kwon Karadağ Mahkemesinin iade kararına itiraz etti. Terra topluluğu, Do Kwon’un hangi iadesini ve hangi ülkeye iade olacağını yakından takip ediyor.

Terra Luna Classic topluluğu, kritik teklifi kabul etti

Altcoin topluluğu, Terra Luna Classic’in (LUNC) yeniden canlandırılması ve USTC stablecoin’inin 1 dolara yeniden regüle edilmesi için hazırlanırken bir başka önemli teklifi daha kabul etti. Teklif, çekirdek geliştirici L1TF’nin 4. çeyrek için bakım moduna girmesiyle Terra Classic Blockchain’de iş başına ödeme yaklaşımı için bir kılavuza sahip olmayı amaçlıyor. Teklif 11889 “İş başına ödeme ve yönetişim tarafından yönetilen İş Listesi” başarıyla geçti. Öneri, aylık yol haritası ve ödeme planlaması modelini yetersiz buluyor. Bu yüzden, iş başına ödeme modeline geçmeyi planlıyor.

Öneri %91.99 oranında “Evet” oyu aldı. Diğerleri ise çoğunlukla “Çekimser” oy kullandı. Topluluk, bunun tazminat yapısını optimize edeceğine, esneklik ve şeffaflık sağlayacağına inanıyor. Ayrıca topluluk katılımını artırmasını ve riskleri azaltmasını bekliyor. Katılan 56 doğrulayıcıdan 49’u teklif lehinde oy kullanırken 7’si “Çekimser” oy kullandı. Allnodes, Orion, Interstellar Lounge, Stakely ve StakeBin gibi önde gelen doğrulayıcılar teklifi onayladı.

Altcoin projesi önemli bir adım attı, ancak…

L1TF 4. çeyrek için “bakım moduna” geçerken, Terra Classic’te dikkat bekleyen birçok görev var. İş başına ödeme yaklaşımının getirilmesi, görevleri daha verimli bir şekilde ele alacak. Yeni iş listeleri, iş başlığı, ayrıntılı bir açıklama, bir bütçe ve tahmini bir süre dahil olmak üzere ayrıntılarla birlikte yönetim metni teklifleri aracılığıyla önerilebilir. Ekip, teklifte şu açıklamaya yer veriyor:

Aylık ücretlendirme modeli, geliştiricilere tutarlı bir finansal güvenlik hissi verir. Ancak, çeyrek ilerledikçe değişebilecek geniş bir yol haritasına dayanır. Yaklaşan belirli görevler göz önüne alındığında, daha verimli bir model gerekli olabilir.

Beklentiler, teklifin Terra Classic’e potansiyel olumlu değişiklikler getirmesi yönünde. Bununla birlikte, altcoin topluluğu için ilk engeller hala devam ediyor. Ayrıca, bu sistem L1TF veya gönüllü katkıda bulunanlar tarafından ele alınan hata düzeltmeleri, sürüm hazırlıkları ve dağıtım gibi devam eden bakım görevlerini hesaba katmıyor.

Mahkeme Do Kwon’un iadeye karşı itirazını dinleyecek mi?

Terraform Labs’ın (TFL) kurucusu Do Kwon, Karadağ’daki Podgorica Yüksek Mahkemesi tarafından verilen iade kararına karşı temyiz başvurusu yaptı. Karadağ Temyiz Mahkemesi 6 Aralık’ta Do Kwon’un karara itiraz ettiğini doğruladı. Terra kurucusu, “Mahkemenin beni iade etme kararını kabul etmiyorum. Bu nedenle mahkemenin kararına uymuyorum.” dedi. Bu itiraz ile Karadağ Temyiz Mahkemesi iade kararını yeniden değerlendirecek. Sonuç olarak Karadağ Adalet Bakanlığı, altcoin Terra’nın kurucusunun ülkesine iadesi konusunda son tarih olan 15 Aralık’a kadar kesin bir karara varmakta zorlanıyor.

Bu hukuki gelişme, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Karadağ mahkemesinin 15 Haziran’da Do Kwon’un iadesi için 15 Aralık’a kadar altı aylık bir gözaltı süresi belirleyen ilk kararını takip ediyor. Son gelişmeler üzerine Podgorica Yüksek Mahkemesi Basın Sorumlusu Marija Rakovic 1 Aralık’ta bir açıklama yaptı. Rakovic, Do Kwon gibi iade davalarına dahil olan kişilerin mahkeme kararlarına itiraz etme hakkına sahip olduğunu belirtti. Rakovic ayrıca, “Temyiz başvurusu yapıldıktan sonra, Karadağ Temyiz Mahkemesi yeniden karar verecektir.” dedi. Bu arada uzmanlara göre, mahkemenin iade kararını bozma ihtimali oldukça düşük. Bununla birlikte, hukuki süreç devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x