Xiaomi Avrupa için Smart Plug 2’yi tanıttı

Xiaomi, ev aletlerini akıllı cihazlara dönüştüren yeni bir gadget’ı, Xiaomi Smart Plug 2‘yi Avrupa’da tanıttı. Bu cihaz sayesinde kullanıcılar, ev aletlerini bir uygulama veya ses komutları aracılığıyla uzaktan kontrol edebiliyor. Xiaomi Smart Plug 2, beyaz renk seçeneğiyle sunuluyor.

Xiaomi Smart Plug 2’nin özellikleri arasında Google Home desteği bulunuyor. Bu sayede bağlı cihazlar, Google Asistan ses komutlarıyla kontrol edilebiliyor. Xiaomi Home uygulaması ise cihazı uzaktan kontrol etmenin ve cihazın açık olup olmadığını kontrol etmenin yanı sıra enerji tüketimi istatistiklerini görüntülemenin ve bir alet için program ayarlamanın bir başka yolunu sunuyor. Smart Plug 2’nin dahili güç düğmesi iki kez basıldığında, geri sayım zamanlayıcısı aktif hale geliyor. İstediğiniz zamanlayıcı süresini uygulama üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. İnternet bağlantısı kesilse bile geri sayım zamanlayıcısı ve programlar çalışmaya devam ediyor. Ayrıca, anahtarın durum hafızası sayesinde, bir güç kesintisinden sonra son durumuna (açık veya kapalı) geri dönüyor.

Xiaomi Avrupa için Smart Plug 2’yi tanıttı

Xiaomi Smart Plug 2‘de aşırı akımı veya ısınmayı algılayan sensörler bulunuyor ve bu durumlar kullanıcıya uygulama üzerinden bildiriliyor. Smart Plug 2’nin boyutları 2.4 x 1.6 x 1.3 inç. Kompakt tasarımı, Google Home ile uyumlu olan Kasa Smart Plug ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Xiaomi Smart Plug 2, İspanya, İtalya ve diğer AB ülkelerinde €14.99 (yaklaşık 16 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Şu anda AB dışında Smart Plug 2’nin küresel olarak satışa sunulması ve fiyatlandırması hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x